Olejek Neem z Miodli Indyjskiej

 

Działanie:

Olejek Neem z Miodli Indyjskiej stymuluje układ odpornościowy, jest toksyczny dla grzybów w tym z rodzaju Candida przez co znalazł zastosowanie przy kandydozie. Posiada również właściwości przeciwpasożytnicze. Dzięki zawartości gedunin i nimbidin olej neem wykazuje działanie grzybobójcze na ponad 14 różnych rodzajów grzybów.

Olejek Neem mniejsza suchość skóry i wpływa na poprawę jej wyglądu i elastyczności. Neem zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem. Zawiera karotenoidy - silne przeciwutleniacze które chronią skórę przed wolnymi rodnikami. Olej Neem jest idealny do cery trądzikowej, ponieważ usuwa bakterie i zanieczyszczenia które mogą powodować powstawanie wyprysków. Zawiera substancję usuwającą bakterie które powodują powstawanie wyprysków na skórze, zmniejsza także zaczerwienienie skóry i łagodzi stany zapalne.

Jest to również jeden z najpotężniejszych olejków detoksykujących i oczyszczających krew.

 

Sposób użycia:

Stosowanie zewnętrzne:w przypadku kandydozy zewnętrznej zaleca się zmieszać olejek neem z kremem lub olejem kokosowym i stosować regularnie na zmiany skórne, aż do wyleczenia zakażenia.

Herbata z liści Miodli Indyjskiej: 1-2 łyżeczek liści oregano zalać 1 szklanką wrzącej wody. Parzyć przez około 15 min., przecedzić i pić od 2 do 3 filiżanek dziennie. Herbata z liści może być stosowana u dzieci powyżej 12 roku życia, dorośli mogą pic dziennie do 3 filiżanek przez kilka dni w przypadku zakażenia zewnętrznego i wewnętrznego.

 

Przeciwwskazania:

Miodlia Indyjsa nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.