Olejek z drzewa herbacianego

 

Działanie:

Olejek z drzewa herbacianego to jeden z najsilniejszych olejków przeciwgrzybiczych, jest bardzo skuteczny w walce z grzybami z rodzaju Candida, Trichophyton mentagrophytes, T. rubrum, Epidermophyton floccosum. Wykazuje dużą skuteczność w grzybicy stóp, grzybicy paznokci, grzybicy podpaznokciowej, różnych grzybicach skórnych i łupieżu pstrego.

Olejek herbaciany wykazuje również silne właściwości przeciwbakteryjne w tym wobec paciorkowców i gronkowców. Stosowany jest przy zmianach skórnych wywołanych tymi bakteriami oraz w formie inhalacji przy chorobach dróg oddechowych, takich jak zapalenie zatok, gardła i kaszel

Stosowany jest przy zmianach trądzikowych, a także trudno gojących się ranach, owrzodzeniach czy zapaleniu dziąseł.

 

Sposób użycia:

Stosowanie wewnętrznie do płukania jamy ustnej: 3-4 kropli na 30 ml wody, płukać jamę ustną, nie połykać.

Stosowanie zewnętrzne przy infekcji grzybiczej skóry i paznokci: 2-3 kropli olejku herbacianego na 2 łyżkach oleju kokosowego i stosować na zmieniony chorobowa obszar skóry lub dodać kilka kropel do kąpieli wodnej.

 

Przeciwwskazania:

Olejku herbacianego nie należy stosować w ciąży i przy indywidualnej nietolerancji na składniki olejku. Nie stosować przed opalaniem solaryjnym i słonecznym (możliwość poparzenia skóry).