Hypoadrenia, wyczerpanie nadnerczy - l. McGregor

BK07

Nowy produkt

Hypoadrenia, wyczerpanie nadnerczy - l. McGregor

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

30,00 zł

Więcej informacji

Jedną z dolegliwości, urastającą wręcz do miana epidemii współczesnego świata jest hypoadrenia czyli tak zwane wyczerpanie nadnerczy. Określenie epidemia wcale nie jest przesadzone. Prawdopodobnie większość z nas – jeśli nie każdy – ma osłabione nadnercza, o czym świadczy wiele objawów somatycznych, których doświadczamy na co dzień. Jak twierdzi autorytet medyczny w tej dziedzinie dr Michael Lam każdy z nas prawdopodobnie kilka razy na przestrzeni życia cierpi z powodu większego osłabienia tych gruczołów. Może to być spowodowane zmianą miejsca zamieszkania, wymagającymi egzaminami na studiach, nadmiarem obowiązków w pracy, trudnościami finansowymi, zwolnieniem lub bezrobociem, chorobą, wymaganiami związanymi z opieką nad małym dzieckiem czy wsparciem dla niepełnosprawnego lub chorego członka rodziny.

Takie sytuacje i życiowe zawirowania nie pozostają obojętne na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Powodują rozchwianie układu endokrynologicznego i różne objawy fizyczne. Dobrze jeśli czynnik stresowy ustępuje lub łagodnieje… wtedy zwykle bez konkretnych środków zaradczych, po jakimś czasie, ciało samo wraca do równowagi. Gorzej jeśli stresory nakładają się na siebie lub trwają permanentnie długo. Wtedy mechanizmy adaptacyjne załamują się i potrzebujemy konkretnej pomocy. Tym bardziej wartościowa jest wiedza, jak wesprzeć funkcjonowanie gruczołów nadnerczy (znacznie eksploatowanych we wszelkich rodzajach reakcji stresowych), aby znów mogły działać optymalnie.

Podstawowym celem tego opracowania jest zwięzła charakterystyka osłabienia nadnerczy w kontekście tematyki stresu jaki dotyka współczesnego człowieka oraz faktu, że medycyna zachodnia nie uznaje tej dolegliwości za jednostkę chorobową, a więc oficjalnie nie podejmuje się jej leczenia. Autorowi skryptu zależy na tym, aby na zagadnienie zwrócić uwagę lekarzy oraz zwykłych ludzi, zainteresowanych stanem swojego zdrowia, którzy we własnym zakresie chcieliby podjąć odpowiednie środki zaradcze.

 

Książka odpowiada na następujące pytania:

– W jaki sposób ,w odniesieniu do poszczególnych układów, przewlekły stres wpływa na nasz organizm – Czym jest Ogólny Zespół Adaptacyjny (GAS) i jakie posiada fazy? – Jak wygląda biochemia reakcji stresowej – Jakie są podstawowe funkcje nadnerczy i hormonów, które produkują – Jakie są przyczyny, objawy i fazy wyczerpania nadnerczy – Jak do hypoadrenii ustosunkowuje się medycyna akademicka – Czym są spowodowane problemy z diagnostyką w odniesieniu do wyczerpania nadnerczy – Jak do kwestii hypoadrenii odnosi się medycyna chińska – W jaki sposób wspierać regenerację nadnerczy – Jak długo trwa powrót do zdrowia z różnych stadiów hypoadrenii.

 

Opinie

Kliknij tutaj aby napisać recenzję

rating 10
Hypoadrenia
Pozwala zrozumieć wiele problemów zdrowotnych, z którymi boryka się współczesny człowiek.