Nasiona Chia (200g)

AST03

Nowy produkt

Nasiona Chia to nasiona szałwi hiszpańskiej (łac. Salvia hispanica). Nasiona Chia słyną ze swych wyjątkowych wartości odżywczych.

Więcej szczegółów

8,53 zł

Więcej informacji

Nasiona Chia

 Nasiona Chia to nasiona szałwi hiszpańskiej (łac. Salvia hispanica). Nasiona Chia słyną ze swych wyjątkowych wartości odżywczych. Nasiona Chia zawierają białka, tłuszcze (kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6) i błonnik. Bardzo wysoka zawartośc kwasy omega-3 w tych nasionach wpływa korzystnie na pracę mózgu, ułatwiają uczenie się, poprawiaja pamięć i koncentrację. Zawierają również wysoką ilość błonnika przez co wpływają na usprawnienie pracy układu pokarmowego, poprawę trawienia i pobudzenie perystaltyki jelit. Nie powinny być jednak spożywane w stanach zapalnych jelit i innych chorobach przewodu pokarmowego. Poza tym nasiona Chia zawierają przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za starzenie się skóry. Można dodawać całe i zmielone nasiona do musli, jogurtów, sałatek oraz wypieków. Można je również namoczyć w wodzie lub w soku i używać jako naturalny zagęszczacz np. do zup.

 

 

Zielarnia Astron

Zielarnia Astron to polski dystrybutro produktów zielarskich wysokiej jakości. Produkty pochodzą z wybranych, najlepszych upraw lub dziko rosnących ziół.

 

Składniki:  100% nasiona Chia

 

Masa netto: 200 g

 

Przechowywanie: Produkt przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci

 

 

Opinie

Kliknij tutaj aby napisać recenzję