Sklep SMherbs.pl - ZIOŁA I SUPLEMENTY DLA CHORYCH NA STWARDNIENIE ROZSIANE

Sklep SMherbs.pl powstał z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane w celu umożliwienia dostępu do szerokiej gamy grupy produktów pozwalających na stosowanie naturalnych metod walki z chorobą.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu SMherbs.pl tutaj

Zapraszamy do odwiedzenia portalu informacyjnego dedykowanego chorym na Stwardnienie Rozsiane tutaj

 

Stwardnienie Rozsiane

Stwardnienie Rozsiane  – łac. Sclerosis Muliplex -SM- ang. Multiple Sclerosis – to zapalno-demielinizacyjna choroba charakteryzująca się upośledzeniem w przewodnictwie nerwowym, spowodowanym ogniskowym uszkodzeniem oligodendrocytów oraz degeneracji aksonów i neuronów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Najczęściej rozpoczyna się pomiędzy 20. a 40. rokiem życia, szybko prowadząc do niepełnosprawności młodych chorych.

Stwardnieniu rozsianemu towarzyszy szereg objawów, które często pojawiają się już na kilka lat przed diagnozą. Objawy choroby nie są jednolite i nie zawsze występują w tym samym nasileniu u wszystkich chorych. Najczęściej występują jako grupa symptomów chorobowych. Pierwszymi objawami zwykle są te związane z niedowładami i niedoczuciem. W kolejnych fazach dołączają do nich m.in. niestabilność emocjonalna, napięcia mięśniowe, zawroty głowy, zaburzenia zwieraczy czy częste upadki. Wszystkie objawy stwardnienia rozsianego związane są zaburzeniami neurologicznymi.

Ważne jest by klasyczne leczenie wspierać odpowiednią suplemetnacją oraz w świadomy sposób zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, ale również zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną jak również zbilansować zdrowie psychiczne.

Więcej na temat diety zalecanej w stwardnieniu rozsianym znajdziesz tutaj

Kilku wybitnych naukowców proponuje Protokoły zmian jakie możemy zastosować, aby wspomóc organizm w walce z tocząca go chorobą. Do najpopularneijszych Protokołów, które w sposób naturalny wspierają organizm podczas choroby zalicza się:

Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie informacyjnej dedykowanje chorym na stwardnienie rozisane www.sm-naturalnie.pl